Kamery do auta

Parkovací monitorovací mód kamier do auta 2 generácie

Rýchlo sa vyvíjajúce autokamery v sebe prinášajú čoraz viac sofistikovaných funkcií. Dnes sa pozrieme na vylepšený parkovací mód druhej generácie v novej sérii kamier do auta od Taiwanského výrobcu DOD-Tech.

 

Na trh s autokamerami prichádza novinka v podobe vylepšeného parkovacieho módu druhej generácie. Prináša ho spoločnosť DOD vo svojej najnovšej sérii kamier do auta RC500S a LS475W v ktorých ponúka nový level v bezpečnosti pri monitorovaní zaparkovaného vozidla. Vylepšená verzia parkovacieho módu s novou funkciou včasného nahrávania Vám umožní mať záznam o tom čo sa dialo v okolí vozidla vo Vašej neprítomnosti. 
 

parkovací mód


Funkcia parkovacieho módu sa spustí 10 minút po tom ako opustíte vozidlo keď senzor  zaregistruje, že auto sa nehýbe a nie sú zaznamenané žiadne otrasy. V prípade, že je detekovaný pohyb pred kamerou, alebo je prostredníctvom G senzoru zaregistrovaný náraz poprípade otrasy spustí sa nahrávanie. Vylepšená funkcia parkovacieho módu vďaka novej technológii monitorovania:

 

 spustí nahrávanie ešte 15 sekúnd predtým ako došlo k nejakej aktivite v okolí Vašeho vozidla. 
 

parkovací mód


To zaručí, že budete mať záznam o tom čo sa stalo od začiatku do konca. Aktuálna séria kamier do auta RC500S  a LS475W+ disponuje aj novým senzorom SONY STARVIS, ktorý zlepšuje citlivosť a množstvo dopadajúceho svetla čím výrazne prispieva ku kvalite obrazu. V kombinácii s ultra svetelným objektívom s clonovým číslom f/1,6 a schopnosťou zvýšiť hodnotu ISO až na 12800 sú tieto autokamery schopné monitorovať okolie vozidla aj v zlých svetelných podmienkach v noci. 


Pri modely DOD RC500S treba spomenúť, že sa jedná o duálnu autokameru. Veľkou výhodou je, že v parkovacom móde sa nahráva záznam z obidvoch kamier

a Vy tak máte prehľad čo sa deje pred autom aj za ním. Teda ak kamera zaregistruje pohyb či už predná, alebo zadná kamera - spustí automaticky nahrávanie (ktoré začne ešte 15 sec pred zaregistrovaním pohybu) resp. ak kamera zaznamená otrasy pomocou G-senzora tiež spustí nahrávanie. Podmienkou je aby bola kamera napájaná cez autobatériu pomocou sady káblov pre trvalú inštaláciu vo vozidle DOD DP4. Jej naozaj mini rozmery ju predurčujú k tomu, že je úplne nenápadná a v aute si ju skoro nevšimnete.


Na trhu ide o prvú duálnu autokameru s pokročilým parkovacím módom druhej generácie čo robí z modelu DOD RC500S momentálneho lídra na trhu v oblasti monitorovania vozidla nielen na cestách, ale aj na parkovisku. 

 

dod rc500s

Viac info o DOD RC500S nájdete na oficiálnej stránke SR distribútora www.dod-tec.sk

Parkovací monitorovací mód kamier do auta 2 generácie